AJVAR PODRAVKA BLAGI 310 g
€1.19
€3.84/kg · in 12 chains
at Tommy
Average
€2.37 12 chains
Highest
€3.30 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Aug to 3 Oct
By chain
- Tommypromotion €1.19€3.84/kg
- KTC €1.99€6.42/kg
- Konzum €2.00€6.45/kg
- Stridon €2.10€6.77/kg
- Plodine €2.39€7.71/kg
- Ribola €2.39€7.71/kg
- Spar €2.39€7.71/kg
- Vrutak €2.39€7.71/kg
- NTL €2.59€8.35/kg
- Trgocentar €2.79€9.00/kg
- Djelo Vodice €2.87€9.26/kg
- Boso €3.30€10.65/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03856020233617. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Tommy
-
€1.19; promotion started before our records (-50%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- KTC
-
€1.99
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Konzum
-
€2.00 (+0%)
Source: Konzum price list, store 1621, 3 Oct 2026 (ANTE STARČEVIĆA 3, ZADAR)
- Stridon
-
€2.10 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.05, 3 Oct 2026 (Brajkovićev prilaz 3, Zagreb)
- Plodine
-
€2.39
Source: Plodine price list, store 003, 3 Oct 2026 (RUZICEVA 29, RIJEKA)
- Ribola
-
€2.39 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€2.39 (+0%)
Source: Spar price list, store 8714, 3 Oct 2026 (zagreb ulica vice vukova 6)
- Vrutak
-
€2.39 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- NTL
-
€2.59
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgocentar
-
€2.79 (-2%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Djelo Vodice
-
€2.87 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Boso
-
€3.30 (+0%)
Source: Boso price list, store 2415, 3 Oct 2026 (GLAVNA 57, Borovo)
Other sizes
- PODRAVKA D.D. AJVAR BLAGI 690 g PODRAVKAlowest at Stridon €2.60€3.77/kg
- PODRAVKA AJVAR BLAGI 350g PODRAVKAlowest at Stridon €1.75€5.00/kg
- PODRAVKA AJVAR BLAGI 195g PODRAVKAlowest at Stridon €1.31€6.72/kg
- PODRAVKA KONZERVIRANO AJVAR OD PECENE PAPRIKE BLAGI 290 G PODRAVKAlowest at Stridon €4.14€14.28/kg
- PODRAVKA AJVAR BLAGI LIM.4kg PODRAVKAlowest at Kaufland €12.33€3.08/kg
- PODRAVKA AJVAR BLAGI 2600 g PODRAVKAlowest at Stridon €12.54€4.82/kg