President Podravec sir 250 g
€2.79
€11.16/kg · in 13 chains
at Dukat
Average
€3.69 13 chains
Highest
€4.19 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Dukat €2.79€11.16/kg
- Djelo Vodice €3.69€14.76/kg
- Jadranka €3.69€14.76/kg
- Kaufland €3.69€14.76/kg
- Konzum €3.69€14.76/kg
- Plodine €3.69€14.76/kg
- Ribola €3.69€14.76/kg
- Spar €3.69€14.76/kg
- Tommy €3.69€14.76/kg
- Vrutak €3.69€14.76/kg
- Trgocentar €3.85€15.40/kg
- Gavranović €3.99€15.96/kg
- NTL €4.19€16.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850355007349. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Dukat
-
€2.79 (+0%)
Source: Dukat price list, store 730026, 3 Oct 2026 (velike-sredice-11, bjelovar)
- Djelo Vodice
-
€3.69 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€3.69 (+4%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€3.69 (+3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€3.69 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€3.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€3.69 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€3.69 (+3%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€3.69 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€3.69 (+3%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€3.85 (+3%)
Source: Trgocentar price list, store P120, 3 Oct 2026 (VL NAZORA 58 SV IVAN ZELINA)
- Gavranović
-
€3.99
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- NTL
-
€4.19
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PRESIDENT SIR POLUTVRDI PODRAVEC 150g DUKATlowest at Dukat €2.59€17.27/kg
- PRESIDENT SIR POLUTVRDI PODRAVEC PRESIDENTlowest at Konzum promotion €8.99€8.99/kg
- PRESIDENT SIR POLUTV PODRAVEC 400g DUKATlowest at Dukat €3.89€9.72/kg
- President Sir Podravec Presidentlowest at Dukat €8.69€8.69/kg
- PRESIDENT SIR PODRA 1 kg 45% CCA 2 KGlowest at Boso €13.00€13.00/kg