FINI GRAŠAK 450g
€1.35
€3.00/kg · in 4 chains
at Dukat
Average
€1.57 4 chains
Highest
€1.76 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Dukat €1.35€3.00/kg
- Konzum €1.59€3.53/kg
- Tommy €1.59€3.53/kg
- Studenac €1.76€3.91/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850354013730. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Dukat
-
€1.35 (+0%)
Source: Dukat price list, store 730001, 3 Oct 2026 (dolac-2, zagreb)
- Konzum
-
€1.59 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Tommy
-
€1.59 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Studenac
-
€1.76
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DELIZIE DAL SOLE GRAŠAK FINI 1kglowest at Eurospin €1.99€1.99/kg
- ARO 2,5KG ARO GRAŠAK FINIlowest at Metro €18.95€1.90/kg
- ARO 2,5KG ARO GRAŠAK FINIlowest at Metro €4.99€2.00/kg
- Autres marques tarif FINI GRAŠAK 450glowest at Dukat €1.35€3.00/kg
- METRO CHEF 2,5KG MC GRAŠAK FINIlowest at Metro €7.11€2.84/kg
- METRO CHEF 2,5KG MC GRAŠAK FINIlowest at Metro €28.45€2.85/kg