ČAJ MENTA 26 g OMOT FRANCK
€1.69
€65.00/kg · in 8 chains
at Stridon
Average
€1.88 8 chains
Highest
€2.09 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.69€65.00/kg
- Metro €1.78€68.46/kg
- NTL €1.79€68.85/kg
- KTC €1.89€63.00/kg
- Plodine €1.89€72.69/kg
- Tommy €1.89€72.69/kg
- Vrutak €1.99€76.54/kg
- Trgocentar €2.09€80.38/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850291055510. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.69 (-21%)
Source: Stridon price list, store Prod.02, 3 Oct 2026 (Papova 8, Zagreb)
- Metro
-
€1.78 (-5%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- NTL
-
€1.79
Source: NTL price list, store 31039, 3 Oct 2026 (Radnicka cesta 1, NOVI MAROF)
- KTC
-
€1.89
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Plodine
-
€1.89
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€1.89 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgocentar
-
€2.09 (+2%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK ČAJ MENTA OMOT 30 g FRANCK (10)lowest at Studenac promotion €1.00€33.33/kg
- FRANCK ČAJ ZELENI MENTA 20/1 35 g FRANCKlowest at Jadranka promotion €1.99€56.86/kg
- FRANCK ČAJ MENTA LIM.40 g FRANCKlowest at Stridon €2.20€55.00/kg
- FRANCK ČAJ MENTA MAXI 40/1 52 g FRANCKlowest at Plodine €2.69€51.73/kg
- FRANCK 20/1 FRANCK ČAJ OMOT MENTAlowest at Metro €17.75€68.27/kg