Perutnina extrawurst 500 g
€1.69
€3.38/kg · in 13 chains
at NTL
Average
€1.86 13 chains
Highest
€2.09 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- NTL €1.69€3.38/kg
- Trgocentar €1.69€3.38/kg
- KTC €1.79€3.58/kg
- Kaufland €1.79€3.58/kg
- Spar €1.79€3.58/kg
- Tommy €1.79€3.58/kg
- Vrutak €1.79€3.58/kg
- Ribola €1.85€3.70/kg
- Trgovina Krk €1.89€3.78/kg
- Metro €1.98€3.96/kg
- Konzum €1.99€3.98/kg
- Studenac €2.05€4.10/kg
- Gavranović €2.09€4.18/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850220150583. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- NTL
-
€1.69
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgocentar
-
€1.69 (-14%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- KTC
-
€1.79
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€1.79 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Spar
-
€1.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.79 (-3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.79 (-10%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Ribola
-
€1.85 (+0%)
Source: Ribola price list, store 006, 3 Oct 2026 (Kralja Kresimira 1 Kastel Kambelovac)
- Trgovina Krk
-
€1.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Metro
-
€1.98 (-6%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Konzum
-
€1.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Studenac
-
€2.05
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Gavranović
-
€2.09
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PERUTNINA PTUJ PIPO D.O.O. POSEBNA EXTRA PILEĆA 1000 g PERUTNINAlowest at Lidl €2.49€2.49/kg
- PERUTNINA PTUJ HRENOVKE 400 g PERUTNINAlowest at Ribola €1.07€2.67/kg
- PERUTNINA PTUJ HRENOV.100 g PIL PERUTNINAlowest at Studenac promotion €0.40€4.00/kg
- PERUTNINA PRERADA EXTRA PILECA HRENOVKA 300 G PERUTNINAlowest at Plodine €1.59€5.30/kg
- Perutnina HRENOVKA PILEĆA EXTRA 200 glowest at Tommy €1.05€5.25/kg
- PERUTNINA PTUJ PIPO D.O.O. HRENOVKA EXTRA PILEĆA 1000 g PERUTNINAlowest at Stridon €2.59€2.59/kg