Cekin Pileće hrenovke 1200 g
€2.89
€2.41/kg · in 13 chains
at Kaufland
Average
€3.54 13 chains
Highest
€6.39 at Tommy
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €2.89€2.41/kg
- Konzum €2.89€2.41/kg
- Lidl €2.89€2.41/kg
- Plodinepromotion €2.99€2.49/kg
- Trgocentarpromotion €2.99€2.49/kg
- Stridon €3.05€2.54/kg
- Bosopromotion €3.22€2.68/kg
- Studenac €3.22€2.68/kg
- Gavranović €3.59€2.99/kg
- KTC €3.59€2.99/kg
- NTL €4.09€3.41/kg
- Trgovina Krk €4.19€3.49/kg
- Tommy €6.39€5.33/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850159121265. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€2.89 (-3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.89 (-5%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Lidl
-
€2.89 (-3%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Plodine
-
€2.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.99 on 29 Sep)
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Trgocentar
-
€2.99; promotion started before our records (-6%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Stridon
-
€3.05 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.62, 3 Oct 2026 (Grahorova 9a, Zagreb)
- Boso
-
€3.22; promotion started before our records (-13%)
Source: Boso price list, store 2411, 3 Oct 2026 (J.J. STROSSMAYERA 20, Vinkovci)
- Studenac
-
€3.22
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Gavranović
-
€3.59
Source: Gavranović price list, store 303, 3 Oct 2026 (Zagrad 43, OGULIN)
- KTC
-
€3.59
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- NTL
-
€4.09
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Trgovina Krk
-
€4.19
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Tommy
-
€6.39 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- CEKIN HREN.450 g KO.CLAS.VINDIJAlowest at Studenac €1.21€2.69/kg
- VINDIJA D.O.O. HRENOVKA PIL.BEZ OVITKA 300 g VINDIJAlowest at Stridon €1.79€5.97/kg
- VINDIJA CEKIN PRERADA PILECE HRENOVKE CLASSIC 2X100 G VINDIJAlowest at Ribola €1.59€7.95/kg
- CEKIN HRENOVKE PIL BEZ OV 100g CEKIN VINDlowest at Spar promotion €0.69€6.90/kg
- CEKIN HRENOVKE PIL KOKTEL 225 g CEKIN VINDlowest at Ribola promotion €1.39€6.18/kg
- CEKIN HRENOVKE PIL SIR BEZ OV 300g CEKINlowest at Trgocentar promotion €1.79€5.97/kg