ROŠTILJ KOBASICA 420g PIK
€3.19
€7.60/kg · in 6 chains
at KTC
Average
€3.65 6 chains
Highest
€4.39 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €3.19€7.60/kg
- NTL €3.29€7.83/kg
- Djelo Vodice €3.49€8.31/kg
- Plodine €3.75€8.93/kg
- Studenac €3.79€9.02/kg
- Jadranka €4.39€10.45/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850139443608. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€3.19
Source: KTC price list, store PJ42, 3 Oct 2026 (PETRA PRERADOVIcA 2 PITOMACA)
- NTL
-
€3.29
Source: NTL price list, store 10132, 3 Oct 2026 (Alojzija Stepinca 8B, 10290 Zapresic, ZAPRESIC)
- Djelo Vodice
-
€3.49 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Plodine
-
€3.75
Source: Plodine price list, store 012, 3 Oct 2026 (J ZAKNA 12, PULA)
- Studenac
-
€3.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Jadranka
-
€4.39 (+26%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PIK BREND ROSTILJSKA KOBASICA 460 G VP PIK VRBOVEClowest at Stridon €3.75€8.15/kg
- OREHOVEC 1KG PIL.ROŠ.KOB.PIKANT VAClowest at Metro €9.44€9.44/kg
- PIK VRBOVEC ROŠTILJ KOBASICA 420g (MA) PIK VRBOVEClowest at KTC €3.19€7.60/kg
- PIK VRBOVEC 460G ROŠTILJSKA KOBASICAlowest at Metro €34.91€10.84/kg
- NO BRAND ROŠTILJ KOBASICA PIKANT MAP 420glowest at Eurospin €3.09€7.36/kg
- POLUTR. MESNI PROIZVODI M.R. DEBRECINKA PIKANT 500 g MOJ ROŠTILJlowest at Stanic €4.49€8.98/kg