Pik Kuhana šunka 350g
€3.49
€9.97/kg · in 10 chains
at Konzum
Average
€4.51 10 chains
Highest
€5.04 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzumpromotion €3.49€9.97/kg
- Lidl €3.49€9.97/kg
- KTC €4.69€13.40/kg
- Kaufland €4.69€13.40/kg
- Plodine €4.69€13.40/kg
- Ribola €4.69€13.40/kg
- Spar €4.69€13.40/kg
- Tommy €4.69€13.40/kg
- Vrutak €4.89€13.97/kg
- Studenac €5.04€14.40/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850139360028. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€3.49; promotion started before our records (-26%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Lidl
-
€3.49 (+0%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- KTC
-
€4.69
Source: KTC price list, store PJ43, 3 Oct 2026 (INDUSTRIJSKA 7 SLATINA)
- Kaufland
-
€4.69 (+18%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€4.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€4.69 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€4.69 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Tommy
-
€4.69 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€4.89 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€5.04
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
Other sizes
- PIK ŠUNKA KUHANA 5.448kg PIKlowest at Spar €13.99€13.99/kg
- PIK ŠUNKA KUHANA NAR 125g MA PIK VRBOVEClowest at Djelo Vodice €1.99€15.92/kg
- PIK BREND SUNKA KUHANA ZLATNA 5448 G PIK VRBOVEClowest at Plodine €13.39€2.46/kg
- Pik Kuhana šunka 350glowest at Lidl €3.49€9.97/kg
- Pikok Kuhana šunka narezaklowest at Lidl €1.49€14.90/kg
- Pikok Pure Kuhana šunka 95%lowest at Lidl €1.39€13.90/kg