PIK Kulen 650 g
€9.51
€14.63/kg · in 5 chains
at Stridon
Average
€12.48 5 chains
Highest
€13.49 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €9.51€14.63/kg
- Metro €12.44€19.14/kg
- KTC €13.49€20.75/kg
- Kaufland €13.49€20.75/kg
- Konzum €13.49€20.75/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850139240061. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€9.51 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.38, 3 Oct 2026 (Trg Kralja Tomislava 31, Molve)
- Metro
-
€12.44 (+7%)
Source: Metro price list, store S11, 3 Oct 2026 (SLAVONSKA AVENIJA 71, ZAGREB - SESVETE)
- KTC
-
€13.49
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€13.49 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€13.49 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PIK KULEN PIKlowest at Trgocentar €19.99€19.99/kg
- PIK KULEN NAR 100G MA PIKlowest at Stridon €1.85€18.50/kg
- PIK KULEN 330G PIK MAlowest at Kaufland €2.89€8.76/kg
- PIK BREND PIK KULEN 1KOM MA PIK VRBOVEClowest at Plodine €20.96
- BELJE PLUS KULEN BELJE 100 glowest at Stridon €2.25€22.50/kg
- ULTRA KULEN 100G NAR, PIK VRBOVEClowest at Trgocentar €1.82€18.20/kg