PRŠUT DOBRO NAR 400 g
€8.99
€22.47/kg · in 5 chains
at Studenac
Average
€12.67 5 chains
Highest
€14.99 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €8.99€22.47/kg
- Plodine €12.89€32.23/kg
- Ribola €12.99€32.48/kg
- Konzum €13.49€33.73/kg
- Spar €14.99€37.48/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850133816989. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€8.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1350, 3 Oct 2026 (Ul.I.Kukuljevića Sakcinskog 12, SVETI KRIŽ ZAČRETJE)
- Plodine
-
€12.89
Source: Plodine price list, store 030, 3 Oct 2026 (J J STROSSMAYERA 343, OSIJEK)
- Ribola
-
€12.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Konzum
-
€13.49 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€14.99 (+7%)
Source: Spar price list, store 87041, 3 Oct 2026 (zagreb ivane brlic mazuranic 2a)
Other sizes
- ZITO DOBRO PRSUT NARESCI 500 G DOBRO ZITOlowest at Stridon €8.85€17.70/kg
- DOBRO PRŠUT DOBRO NAR 250glowest at Stanic €4.00€16.00/kg
- DOBRO PRŠUT NARESCI 90Glowest at Stridon €2.59€28.78/kg
- DOBRO PRŠUT DOBRO NAR 100 glowest at Kaufland €3.99€39.90/kg
- ZITO DOBRO PRSUT NARESCI 90 G PREMIUM DOBROlowest at Konzum €3.99€44.33/kg
- DOBRO 250G DOBRO PRŠUT NARESCIlowest at Metro €52.94€30.25/kg