SLANINA NAREZAK 250 g
€4.00
€16.00/kg · in 12 chains
at Stanic
Average
€6.81 12 chains
Highest
€9.19 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €4.00€16.00/kg
- Ribola €5.31€21.24/kg
- Stridon €5.59€22.36/kg
- Plodinepromotion €5.99€23.96/kg
- Metro €6.30€25.20/kg
- Spar €6.31€25.24/kg
- Jadranka €7.19€28.76/kg
- Studenac €7.70€30.80/kg
- Konzum €7.89€31.56/kg
- Tommy €7.99€31.96/kg
- Gavranović €8.29€33.16/kg
- Djelo Vodice €9.19€36.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850133808014. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€4.00
Source: Stanic price list, store 133, 3 Oct 2026 (VELETRŽNICA)
- Ribola
-
€5.31
Source: Ribola price list, store 065, 3 Oct 2026 (Kneza Mislava 2 Split)
- Stridon
-
€5.59 (-14%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Plodine
-
€5.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.39 on 29 Sep)
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Metro
-
€6.30 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Spar
-
€6.31 (-21%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Jadranka
-
€7.19 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Studenac
-
€7.70
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Konzum
-
€7.89 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Tommy
-
€7.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Gavranović
-
€8.29
Source: Gavranović price list, store 299, 3 Oct 2026 (Primorska 5, KARLOVAC)
- Djelo Vodice
-
€9.19 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SLAN.DIMLJ.100g PIKlowest at Stridon €2.65€26.50/kg
- BELJE SLANINA BARANJSKA NAR 100g MAlowest at Jadranka €2.79€27.90/kg
- DOBRO SLANINA NARESCI 90g DOBROlowest at Studenac promotion €2.23
- TOJETO SLANINA DIMLJENA NAREZAK 100 g VP DALMARlowest at Boso promotion €1.60€16.00/kg
- PISINIUM SLANINA DIMLJENA NAREZAK 230glowest at Konzum €7.29€31.70/kg
- MEAT APETIT SLANINA DIMLJENA NAREZAK 150glowest at Eurospin €2.09€13.93/kg