PIVO STAROPRAMEN ST. 0,33 l
€1.14
€3.45/l · in 6 chains
at Plodine
Average
€1.22 6 chains
Highest
€1.30 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €1.14€3.45/l
- Stridon €1.16€3.52/l
- Vrutak €1.19€3.61/l
- Studenac €1.25€3.79/l
- Djelo Vodice €1.29€3.91/l
- Jadranka €1.30€3.94/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850131001820. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€1.14
Source: Plodine price list, store 051, 3 Oct 2026 (MATE VLASICA 38, POREC)
- Stridon
-
€1.16 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.31, 3 Oct 2026 (Sisačka 175, Sela)
- Vrutak
-
€1.19 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€1.25
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
- Djelo Vodice
-
€1.29 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€1.30 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- STAROPRAMEN AMBAL BOCA 500 ml STAROPRAM.PIVlowest at Boso €0.21€0.42/l
- STAROPRAMEN AMBAL GAJBA 500 ml STAROPRAM.PIVlowest at Boso €3.00€6.00/l
- STAROPRAM.DARK 0,5L LIMENKAlowest at Stridon €1.49€2.98/l
- STAROPRAMEN PIVO STAROPRAMEN 4 X 0,33 L LIM.lowest at Studenac promotion €1.50€1.14/l
- ZAGREBAČKA PIVOVARA D.O.O. PIVO STAROPRAMEN 0,5 L PO.BOCA ZAGREBAČKA PIVOVARAlowest at Stridon €1.15€2.30/l
- STAROPRAMEN PIVO STAROPRAMEN 6PACK 0.5L LIMlowest at Kaufland €8.19€2.73/l