ROSE DV 0,75 l
€4.67
€6.23/l · in 3 chains
at Spar
Average
€4.95 3 chains
Highest
€5.14 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €4.67€6.23/l
- Plodine €5.04€6.72/l
- Ribola €5.14€6.85/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850129080332. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€4.67 (+0%)
Source: Spar price list, store 8707, 3 Oct 2026 (zagreb skorpikova 34 2)
- Plodine
-
€5.04
Source: Plodine price list, store 144, 3 Oct 2026 (PUT SVETOG PETRA 2, PRIVLAKA)
- Ribola
-
€5.14 (+0%)
Source: Ribola price list, store 005, 3 Oct 2026 (Cesta dr.Franje Tudmana 62 Kastel Gomilica)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BELAJ *ROSE PINOT NOIR DVORAC BELAJ 0.75L 2023.lowest at Vrutak €11.99€15.99/l
- VINA SOSKIC VINO SOSKIC ROSE 12,3% 0,75 Llowest at Vrutak €12.99€17.32/l
- NIVEA NIVEA DVOFAZNA MICELARNA VODA 400 ML ROSE TOUCHlowest at Studenac promotion €3.00€7.50/l
- ETAŽER 2 NIVOA PORCULAN NEW BONE C.27+21 CM ROSElowest at Stridon €13.49