Ledo Špinat briket 650 g
€3.30
€5.08/kg · in 16 chains
at Stridon
Average
€3.82 16 chains
Highest
€4.39 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €3.30€5.08/kg
- Jadranka €3.49€5.37/kg
- Kaufland €3.69€5.68/kg
- Plodine €3.69€5.68/kg
- Spar €3.69€5.68/kg
- Vrutak €3.69€5.68/kg
- KTC €3.79€5.83/kg
- Ribola €3.79€5.83/kg
- Studenac €3.79€5.83/kg
- Tommy €3.79€5.83/kg
- Konzum €3.89€5.98/kg
- Trgocentar €3.91€6.02/kg
- Boso €3.99€6.14/kg
- Gavranović €4.09€6.29/kg
- NTL €4.19€6.45/kg
- Trgovina Krk €4.39€6.75/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850116053288. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€3.30 (-19%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Jadranka
-
€3.49 (+13%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€3.69 (+6%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€3.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€3.69 (+6%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Vrutak
-
€3.69
Source: Vrutak price list, store 200, 3 Oct 2026 (rabarova1a)
- KTC
-
€3.79
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Ribola
-
€3.79 (+10%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Studenac
-
€3.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€3.79 (+9%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€3.89 (+11%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Trgocentar
-
€3.91 (+9%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Boso
-
€3.99 (+5%)
Source: Boso price list, store 2411, 3 Oct 2026 (J.J. STROSSMAYERA 20, Vinkovci)
- Gavranović
-
€4.09
Source: Gavranović price list, store 299, 3 Oct 2026 (Primorska 5, KARLOVAC)
- NTL
-
€4.19
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€4.39
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ŠPINAT BRIKET 750g LEDOlowest at Stridon €2.12€2.83/kg
- LEDO ŠPINAT LIST BRIKET 2,5 kg LEDOlowest at Tommy €5.69€2.28/kg
- LEDO ŠPINAT SJEC.BRIKET 2,5 kg LEDOlowest at Tommy €4.49€1.80/kg
- LEDO ŠPINAT BRIKET SA ZAČINIMA 400 g LEDOlowest at Konzum €2.99€7.48/kg
- SKLADIŠTE VELEPRODAJE (HORECA) ŠPINAT FINO SJEC.BRIKET 2,5 kglowest at Studenac €1.86