Badel stara šljivovica 40% 0,1 l
€1.59
€15.90/l · in 16 chains
at Stridon
Average
€1.80 16 chains
Highest
€2.19 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.59€15.90/l
- Kaufland €1.69€16.90/l
- Plodine €1.69€16.90/l
- Spar €1.69€16.90/l
- Tommy €1.69€16.90/l
- Vrutak €1.69€16.90/l
- KTC €1.75€17.50/l
- Konzum €1.75€17.50/l
- Djelo Vodice €1.79€17.90/l
- Ribola €1.79€17.90/l
- Studenac €1.79€17.90/l
- Boso €1.85€18.50/l
- NTL €1.89€18.90/l
- Gavranović €1.99€19.90/l
- Trgovina Krk €1.99€19.90/l
- Trgocentar €2.19€21.90/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850112121301. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.59 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.34, 3 Oct 2026 (J.Jelačića 99, Samobor)
- Kaufland
-
€1.69 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€1.69
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€1.69 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.69 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.69 (-2%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- KTC
-
€1.75
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€1.75 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€1.79 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Ribola
-
€1.79 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Studenac
-
€1.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Boso
-
€1.85 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- NTL
-
€1.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Gavranović
-
€1.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Trgovina Krk
-
€1.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111210, 3 Oct 2026 (I.G. Kovacica 83, PUNAT)
- Trgocentar
-
€2.19 (+7%)
Source: Trgocentar price list, store P195, 3 Oct 2026 (VARAZDINSKA 2A ZLATAR)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BADEL 1862 RAKIJA ST ŠLJIVOV 1L 40% BADEL 1862lowest at Lidl €14.29€14.29/l
- Badel Badel Šljivovica Premium 40% 0,7 llowest at Studenac promotion €13.00€18.57/l
- BADEL 1862 RAKIJA STARA ŠLJIV 0.5L 40% BADEL 18lowest at Stridon €9.98€19.96/l
- BADEL STARA ŠLJIVOVICA 0.7 BADELlowest at Stridon €11.45€16.36/l
- BADEL 1862 RAKIJA ŠLJIVOVICA 0,7L LUXlowest at KTC €14.71€21.01/l
- BADEL HRVATSKA STARA ŠLJIVOVICA VAP 40% 0,7L (6) BADELlowest at Stridon €15.99€22.84/l