Badel Medica 24% 1 l
€10.00
€10.00/l · in 15 chains
at Konzum
Average
€14.43 15 chains
Highest
€18.59 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzum €10.00€10.00/l
- Studenacpromotion €12.99€12.99/l
- Stridon €13.32€13.32/l
- Metro €13.73€13.73/l
- Kaufland €13.99€13.99/l
- KTC €14.02€14.02/l
- Ribola €14.02€14.02/l
- Tommy €14.05€14.05/l
- Spar €14.09€14.09/l
- Boso €14.98€14.98/l
- Plodine €14.99€14.99/l
- Vrutak €14.99€14.99/l
- Djelo Vodice €15.26€15.26/l
- Trgocentar €17.49€17.49/l
- Trgovina Krk €18.59€18.59/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850112110664. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€10.00 (+0%)
Source: Konzum price list, store 3290, 3 Oct 2026 (ANTUNA GUSTAVA MATOŠA 10, SOLIN)
- Studenac
-
€12.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stridon
-
€13.32 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.80, 3 Oct 2026 (Ulica braće Radić 11, Slunj)
- Metro
-
€13.73 (-4%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Kaufland
-
€13.99 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- KTC
-
€14.02
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Ribola
-
€14.02 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€14.05 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10109, 3 Oct 2026 (DOMOVINSKOG RATA 93, SPLIT)
- Spar
-
€14.09 (+0%)
Source: Spar price list, store 87003, 3 Oct 2026 (sibenik put vida 6)
- Boso
-
€14.98 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Plodine
-
€14.99
Source: Plodine price list, store 054, 3 Oct 2026 (PUT PAZDIGRADA 5, SPLIT)
- Vrutak
-
€14.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€15.26 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgocentar
-
€17.49 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€18.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BADEL 1862 d.d. MEDICA 0,7L BADELlowest at Kaufland €10.99€15.70/l
- BADEL 1862 d.d. MEDICA 0,1L BADEL 1862lowest at Vrutak €1.49€14.90/l
- BADEL MEDICA BADEL 0.5L (12) BADELlowest at Stridon €7.81€15.62/l
- BADEL 0,1L BADEL LIKER MEDICA 12/1lowest at Metro €18.68€15.57/l
- BADEL 1,0L MAJINA MEDICA LIKERlowest at Metro €45.53€7.59/l
- BADEL 1,0L MAJINA MEDICA LIKERlowest at Metro €7.59€7.59/l