Badel Pelinkovac gorki liker 31% 1 l
€13.75
€13.75/l · in 19 chains
at Stridon
Average
€17.12 19 chains
Highest
€20.79 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €13.75€13.75/l
- Metro €15.55€15.55/l
- KTC €16.49€16.49/l
- Kaufland €16.49€16.49/l
- Konzum €16.49€16.49/l
- Lidl €16.49€16.49/l
- Plodine €16.49€16.49/l
- Ribola €16.49€16.49/l
- Spar €16.49€16.49/l
- Tommy €16.49€16.49/l
- Vrutak €16.49€16.49/l
- Djelo Vodice €16.99€16.99/l
- Studenac €17.49€17.49/l
- Boso €17.99€17.99/l
- Trgocentar €17.99€17.99/l
- NTL €18.09€18.09/l
- Gavranović €18.19€18.19/l
- Stanic €19.99€19.99/l
- Trgovina Krk €20.79€20.79/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850112110039. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€13.75 (-11%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Metro
-
€15.55 (-5%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€16.49
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€16.49 (+3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€16.49 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Lidl
-
€16.49 (+3%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Plodine
-
€16.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€16.49 (+3%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€16.49 (+3%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€16.49 (+3%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€16.49 (+3%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€16.99 (+6%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Studenac
-
€17.49
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Boso
-
€17.99 (+4%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Trgocentar
-
€17.99 (+4%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- NTL
-
€18.09
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Gavranović
-
€18.19
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Stanic
-
€19.99 (+5%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Trgovina Krk
-
€20.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BADEL 1862 LIKER PELINKOVAC GORKI BOX BADE 0.7Llowest at Konzum €13.05€18.64/l
- BADEL 1862 d.d. PELINKOVAC GORKI 0,2L PLJOSKA BADELlowest at Konzum promotion €3.18€15.90/l
- BADEL 1862 D.D. LIKER PELINKOVAC GORKI 0,10L BADEL 1862lowest at Metro €1.43€14.30/l
- BADEL 1862 LIKER PELINKOVAC 0.7 L BADELlowest at Stridon €10.99€15.70/l
- LIKERI BADEL PELINKOVAC GORKI 0,7 L GIFT BOX + CASAlowest at Metro €13.98€19.97/l
- BADEL MINI LIKER PELIN 100 ml GORKI BADELlowest at Boso promotion €1.55€15.50/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€16.35 · 2 Oct 2026