Vindija Sir Gauda polutvrdi45%mm200g
€2.69
€13.45/kg · in 12 chains
at Kaufland
Average
€3.34 12 chains
Highest
€3.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kauflandpromotion €2.69€13.45/kg
- Spar €2.99€14.95/kg
- Studenac €2.99€14.95/kg
- Tommy €2.99€14.95/kg
- Konzum €3.49€17.45/kg
- NTL €3.49€17.45/kg
- Plodine €3.49€17.45/kg
- Ribola €3.49€17.45/kg
- Stridon €3.49€17.45/kg
- Trgocentar €3.49€17.45/kg
- Vrutak €3.49€17.45/kg
- Djelo Vodice €3.99€19.95/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850108057980. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€2.69; promotion started before our records (-23%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Spar
-
€2.99 (-12%)
Source: Spar price list, store 87006, 3 Oct 2026 (zagreb vlaska 44)
- Studenac
-
€2.99
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€2.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€3.49 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- NTL
-
€3.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Plodine
-
€3.49
Source: Plodine price list, store 156, 3 Oct 2026 (CIPONJAC 1, NOVALJA)
- Ribola
-
€3.49 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Stridon
-
€3.49 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.61, 3 Oct 2026 (Ksaver 200, Zagreb)
- Trgocentar
-
€3.49 (-6%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Vrutak
-
€3.49
Source: Vrutak price list, store 200, 3 Oct 2026 (rabarova1a)
- Djelo Vodice
-
€3.99 (+2%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
Other sizes
- VINDIJA D.O.O. SIR GAUDA MAP 150 g VINDIJAlowest at Tommy promotion €2.39€15.93/kg
- VINDIJA-VINDIJA SIREVI GAUDA RIBANI SIR 200 G VINDIJA SIREVIlowest at Jadranka promotion €2.99€14.95/kg
- VINDIJA-VINDIJA SIREVI SIR GOUDA BLOK CCA 2,5 KG VINDIJAlowest at Djelo Vodice €6.49
- SIR GAUDA 800G VINDIlowest at Ribola €8.53€8.53/kg