Sir Ovidur
€29.99
€29.99/kg · in 5 chains
at Metro
Average
€33.79 5 chains
Highest
€34.99 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €29.99€29.99/kg
- Spar €33.99€33.99/kg
- KTC €34.99€34.99/kg
- Konzum €34.99€34.99/kg
- Ribola €34.99€34.99/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850108053722. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€29.99 (+18%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Spar
-
€33.99 (+13%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- KTC
-
€34.99
Source: KTC price list, store PJ87, 3 Oct 2026 (GOSPODARSKA 3 VARAZDIN)
- Konzum
-
€34.99 (+17%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Ribola
-
€34.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- SIR OVIDUR 200g VINDIJAlowest at Ribola €5.39€26.95/kg
- VINDIJA SIR OVIDUR 280g VINDIJAlowest at Jadranka promotion €11.49€41.04/kg
- Z BREGOV SIR TVRDI OVIDUR 1/4 KRIŠKA VINDIJAlowest at Spar €33.99€33.99/kg
- VINDIJA D.O.O. SIR RISERVA OVIDUR EKSTRA TVRDI 260 g VINDIJAlowest at Djelo Vodice €10.99€42.27/kg