Faks Deterdž.za rublje Ornel 20pr.1,1kg
€5.00
€4.55/kg · in 15 chains
at Studenac
Average
€7.72 15 chains
Highest
€9.99 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €5.00€4.55/kg
- Metro €5.99€5.45/kg
- Ribolapromotion €5.99€5.45/kg
- KTC €6.09€5.54/kg
- Vrutak €6.49€5.90/kg
- Sparpromotion €6.99€6.35/kg
- NTL €7.99€7.26/kg
- Plodine €8.49€7.72/kg
- Tommy €8.49€7.72/kg
- Jadranka €8.79€7.99/kg
- Kaufland €8.79€7.99/kg
- Konzum €8.79€7.99/kg
- Djelo Vodice €8.89€8.08/kg
- Trgovina Krk €8.99€8.17/kg
- Gavranović €9.99€9.08/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850105187888. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€5.00; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1042, 3 Oct 2026 (Trg grofova Erdodyja 9, POPOVAČA)
- Metro
-
€5.99
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Ribola
-
€5.99; promotion started before our records (-29%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- KTC
-
€6.09
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Vrutak
-
€6.49
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€6.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.95 on 2 Oct) (-12%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- NTL
-
€7.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Plodine
-
€8.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Tommy
-
€8.49
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Jadranka
-
€8.79 (+4%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€8.79
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€8.79 (+4%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€8.89
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgovina Krk
-
€8.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€9.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
Other sizes
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE BY ORNEL HYG 6,05 kg /110 PRANJA FAKSlowest at Kaufland €18.99€3.14/kg
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR BY ORNEL 2,7L /60 PRANJA FAKSlowest at Boso promotion €9.99€3.70/l
- FAKS DET FAKS COL BY ORN HY 900 ML 20 PRlowest at Studenac promotion €3.00€3.33/l
- FAKS DET FAKS BY ORNEL HYG 3.96 l 88 PRlowest at Studenac promotion €10.00€2.53/l
- FAKS DET FAKS BY ORNEL HYG 3.3 kg 60 PRlowest at Tommy €12.36€3.75/kg
- SAPONIA D.D. DETERDŽENT ZA RUBLJE BY ORNEL HYG. 4,4kg/80 PRANJA KK FAKSlowest at Studenac promotion €14.00€3.18/kg