SJECKANA RAJČICA PODRAVKA 2,55 kg (6)
€3.32
€1.30/kg · in 3 chains
at Stridon
Average
€5.97 3 chains
Highest
€8.23 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €3.32€1.30/kg
- KTC €6.37€2.50/kg
- Djelo Vodice €8.23€3.23/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104287091. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€3.32 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- KTC
-
€6.37
Source: KTC price list, store PJ95, 3 Oct 2026 (NIKOLE TESLE 18 KRIZEVCI)
- Djelo Vodice
-
€8.23 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Podravka Sjeckana rajčicalowest at Konzum €1.00€2.56/kg
- PODRAVKA KONZERVIRANO RAJCICA SJECKANA LIMENKA 400 G PODRAVKAlowest at Plodine promotion €1.49€3.72/kg
- Podravka SJEC.RAJČ.BOSILJAK I ORIG.400glowest at Jadranka €1.89€4.72/kg
- PODRAVKA KONZERVIRANO RAJCICA SJECKANA 400 G BIO PODRAVKAlowest at Stridon €1.92€4.80/kg
- PODRAVKA RAJČICA SJ .BOS/ORI.390 g PODRlowest at Tommy promotion €1.29€3.31/kg
- PODRAVKA RAJČICA SJECKANA LIM 400 g PODRAVKAlowest at Stridon €1.31€32.75/kg