Podravka gulaš goveđi 400 g
€3.99
€9.97/kg · in 18 chains
at Kaufland
Average
€5.66 18 chains
Highest
€6.85 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kauflandpromotion €3.99€9.97/kg
- Studenacpromotion €3.99€9.97/kg
- Stridon €4.45€11.12/kg
- Metro €4.61€11.53/kg
- Djelo Vodice €5.14€12.85/kg
- Tommy €5.29€13.22/kg
- Ribola €5.69€14.22/kg
- Spar €5.69€14.22/kg
- KTC €5.99€14.97/kg
- Konzum €5.99€14.97/kg
- Lidl €5.99€14.97/kg
- Plodine €5.99€14.97/kg
- Vrutak €5.99€14.97/kg
- Gavranović €6.49€16.22/kg
- NTL €6.49€16.22/kg
- Trgocentar €6.49€16.22/kg
- Trgovina Krk €6.79€16.97/kg
- Boso €6.85€17.12/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104020087. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€3.99; promotion started before our records (-11%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Studenac
-
€3.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stridon
-
€4.45 (-32%)
Source: Stridon price list, store Prod.43, 3 Oct 2026 (Bartula Kašića 6, Zagreb Kvatrić)
- Metro
-
€4.61 (+12%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€5.14 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Tommy
-
€5.29 (+18%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Ribola
-
€5.69 (+21%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€5.69 (+27%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- KTC
-
€5.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Konzum
-
€5.99 (+25%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Lidl
-
€5.99 (+77%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Plodine
-
€5.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Vrutak
-
€5.99 (-5%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Gavranović
-
€6.49
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- NTL
-
€6.49
Source: NTL price list, store 20206, 3 Oct 2026 (TRG SV. JOSIPA 2, SLATINA)
- Trgocentar
-
€6.49 (+23%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€6.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Boso
-
€6.85 (+15%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
Other sizes
- PODRAVKA GULAŠ GOVEĐI 200 g PODRAVKAlowest at Stridon €2.01€10.05/kg
- PODRAVKA D.D. GULAŠ GOVEĐI 300 g PODRAVKAlowest at Studenac promotion €3.29€10.97/kg
- PODRAVKA PASTETE I MESNE KONZERVE GULAS GOVEDJI S KROMPIROM 400 G PODRAVKAlowest at Studenac promotion €3.29€8.22/kg
- PODRAVKA PASTETE I MESNE KONZERVE GOVEDJI PIKANT GULAS 300 G PODRAVKAlowest at Plodine €3.79€12.63/kg
- PODRAVKA 2,5KG PODRAVKA GOVEĐI GULAŠlowest at Kaufland €27.99€11.20/kg
- PODRAVKA 300G PODRAVKA GOVEĐI GULAŠ LIMlowest at Metro €56.25€12.50/kg