Vegeta vrećica 75 g
€0.50
€6.67/kg · in 15 chains
at Studenac
Average
€1.10 15 chains
Highest
€1.49 at NTL
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €0.50€6.67/kg
- Stridon €0.80€10.67/kg
- Jadranka €1.09€14.53/kg
- KTC €1.09€13.62/kg
- Kaufland €1.09€14.53/kg
- Konzum €1.09€13.62/kg
- Plodine €1.09€14.53/kg
- Ribola €1.09€14.53/kg
- Spar €1.09€14.53/kg
- Tommy €1.09€14.53/kg
- Lidl €1.19€15.87/kg
- Trgocentar €1.19€15.87/kg
- Trgovina Krk €1.29€17.20/kg
- Djelo Vodice €1.33€17.73/kg
- NTL €1.49€19.87/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850104008054. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€0.50; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Stridon
-
€0.80 (-42%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Jadranka
-
€1.09 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€1.09
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€1.09 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.09 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€1.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.09 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€1.09 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.09 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Lidl
-
€1.19 (+20%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Trgocentar
-
€1.19 (-8%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€1.29
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Djelo Vodice
-
€1.33 (+27%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€1.49
Source: NTL price list, store 32066, 3 Oct 2026 (Varazdinska 88, TRNOVEC BARTOLOVECKI)
Other sizes
- VEGETA VEGET PODRA 400 g VREĆICAlowest at Boso €3.99€9.97/kg
- VEGETA MAESTRO PAPRIKA SLATKA MLJ VR 50g VEGETA MAESTROlowest at Stridon €0.66€13.20/kg
- PODRAVKA D.D. VEGETA 400 g VREĆICA PODRAVKAlowest at Kaufland €2.49€6.23/kg
- Podravka ZAČ.PAPRIKA SLAT.VEG.POD.400 glowest at Konzum €1.00€2.50/kg
- PODRAVKA D.D. VEGETA 250 g VREĆICA PODRAVKAlowest at Stridon €1.72€6.88/kg
- VEGETA VEGETA 1kg VREĆICA PODRAVKAlowest at Metro €5.36€5.36/kg