Dorina čokolada napolitanke 290 g
€2.99
€10.31/kg · in 17 chains
at Trgocentar
Average
€4.05 17 chains
Highest
€4.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €2.99 is below the 30-day low (€4.99). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 15 Aug to 3 Oct
By chain
- Trgocentarpromotion €2.99€10.31/kg
- Bosopromotion €2.99€10.31/kg
- KTC €2.99€10.31/kg
- Lidl €2.99€10.31/kg
- Spar €2.99€10.31/kg
- Studenacpromotion €2.99€10.31/kg
- Stanic €3.00€10.34/kg
- Gavranović €3.99€13.76/kg
- Metro €4.28€14.76/kg
- Jadranka €4.79€16.52/kg
- Djelo Vodice €4.99€17.21/kg
- Kaufland €4.99€17.21/kg
- Konzum €4.99€17.21/kg
- NTL €4.99€17.21/kg
- Plodine €4.99€17.21/kg
- Ribola €4.99€17.21/kg
- Tommy €4.99€17.21/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850102519552. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Trgocentar
-
€2.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€4.99 on 14 Sep) (-45%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Boso
-
€2.99; promotion started before our records (-39%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- KTC
-
€2.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Lidl
-
€2.99 (+25%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Spar
-
€2.99 (-21%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€2.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T840, 3 Oct 2026 (Vukovarska 26, DUBROVNIK)
- Stanic
-
€3.00 (-33%)
Source: Stanic price list, store 837, 3 Oct 2026 (ŠIBENIK)
- Gavranović
-
€3.99
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Metro
-
€4.28 (-11%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Jadranka
-
€4.79 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Djelo Vodice
-
€4.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€4.99 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€4.99 (+6%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- NTL
-
€4.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Plodine
-
€4.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€4.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€4.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KRAŠ D.D. ČOKOLADA NAPOLITANKA 100 g DORINAlowest at Lidl €1.45€14.50/kg
- DORINA ČOKOL DORIN 100 g NAPOLITANKElowest at Boso €2.29€22.90/kg
- DORINA ČOKOLADA NAPOL. KAK/ML.100 g Dlowest at Djelo Vodice €1.99€19.90/kg
- DORINA DORINA ČOKOLADA 100G NAPOLIT.lowest at Metro promotion €31.80€19.88/kg
- DORINA ČOK.NAPO.100glowest at Ribola €1.32€13.20/kg
- Dorina Čokolada s napolitan., 100glowest at Lidl €1.45€14.50/kg