SPORT KEKS 300g
€1.39
€4.63/kg · in 16 chains
at Metro
Average
€1.76 16 chains
Highest
€1.99 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €1.39€4.63/kg
- Stridon €1.40€4.67/kg
- Jadranka €1.69€5.63/kg
- Ribola €1.75€5.83/kg
- Tommy €1.75€5.83/kg
- Vrutak €1.75€5.83/kg
- Djelo Vodice €1.79€5.97/kg
- KTC €1.79€5.97/kg
- Plodine €1.79€5.97/kg
- Spar €1.79€5.97/kg
- Studenac €1.79€5.97/kg
- Trgocentar €1.79€5.97/kg
- Gavranović €1.85€6.17/kg
- NTL €1.89€6.30/kg
- Trgovina Krk €1.89€6.30/kg
- Konzum €1.99€6.63/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03850102310111. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€1.39 (-20%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Stridon
-
€1.40 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.26, 3 Oct 2026 (143.Domobranske pukovnije bb, Plaški)
- Jadranka
-
€1.69 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€1.75 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€1.75 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€1.75 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€1.79 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- KTC
-
€1.79
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Plodine
-
€1.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€1.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€1.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgocentar
-
€1.79 (-5%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Gavranović
-
€1.85
Source: Gavranović price list, store 299, 3 Oct 2026 (Primorska 5, KARLOVAC)
- NTL
-
€1.89
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€1.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Konzum
-
€1.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KRAŠ KEKS SPORT 1kg KRAŠlowest at Kaufland promotion €3.19€3.19/kg
- Ritter Ritter Sport SK17lowest at Kaufland €2.39€23.90/kg
- KRAŠ 1000G KRAŠ KEKSI SPORTlowest at Metro €22.43€3.74/kg
- PLAZMA KEKS PLAZMA SPORT.300 g + 100 g GR.lowest at Studenac promotion €1.90€6.33/kg
- POLLEO SPORT PROTEINSKI KEKS S COKOLADOM 75 G POLLEO SPORTlowest at Plodine promotion €1.99€26.53/kg
- POLLEO COOKIE HYDROX 50% CHOC COOK 75 g POLlowest at Plodine promotion €1.99€26.53/kg