Barcaffe kava mljevena 500g
€7.69
€15.38/kg · in 15 chains
at Lidl
Average
€10.86 15 chains
Highest
€11.99 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Lidl €7.69€15.38/kg
- Trgovina Krk €10.79€21.58/kg
- Metro €10.98€21.96/kg
- Jadranka €10.99€21.98/kg
- KTC €10.99€21.98/kg
- Kaufland €10.99€21.98/kg
- Konzum €10.99€21.98/kg
- Plodine €10.99€21.98/kg
- Ribola €10.99€21.98/kg
- Spar €10.99€21.98/kg
- Tommy €10.99€21.98/kg
- Vrutak €10.99€21.98/kg
- Studenac €11.29€22.58/kg
- Djelo Vodice €11.32€22.64/kg
- Trgocentar €11.99€23.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03838471021272. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Lidl
-
€7.69 (+28%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Trgovina Krk
-
€10.79
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Metro
-
€10.98 (+26%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Jadranka
-
€10.99 (+11%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- KTC
-
€10.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€10.99 (+11%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€10.99 (+11%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€10.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€10.99 (+38%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€10.99 (+38%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€10.99 (+11%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€10.99 (+11%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€11.29
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Djelo Vodice
-
€11.32 (+33%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgocentar
-
€11.99 (+32%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BARCAFFE KAVA MLJEVENA 100 G BARCAFFElowest at Studenac promotion €1.90€19.00/kg
- BARCAFFE KAVA MLJEV. CL.VAK. 250 g BARClowest at Stridon €3.69€14.76/kg
- BARCAFFE KAVA MLJEVENA BRASIL 200 G BARCAFFElowest at Kaufland promotion €5.59€27.95/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. KAVA MLJEVENA BARCAFFE 400 glowest at Trgocentar promotion €6.99€17.47/kg
- ATLANTIC TRADE D.O.O. KAVA MLJEVENA BARCAFFE CLASSIC 175 glowest at KTC €3.59€19.94/kg
- BARCAFFE KAVA MLJEV.RWANDA 200 G BARCAFFElowest at Kaufland promotion €5.59€27.95/kg