PALENTA INSTANT 500g
Lowest today
€0.89
€1.78/kg · in 1 chain
at Eurospin
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Eurospin €0.89€1.78/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 6 days we hold: €0.89 (3 Oct)
€0.89
27 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03831001818298. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Eurospin
-
€0.89 (+0%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FRANCK d.d. PALENTA INSTANT 450g FRANCKlowest at Metro €0.85€1.89/kg
- ŠAFRAM PALENTA INSTANT 450g ŠAFRAMlowest at Boso €0.85€1.89/kg
- Franck PALENTA INSTANT FRANCK 200 glowest at Stridon €0.69€3.45/kg
- FRANCK 450G FRANCK PALENTA INSTAN VRlowest at Metro €10.21€1.89/kg
- SPAR INSTA.KUKUR.PALENTA SPAR 500 glowest at Spar €0.95€1.90/kg
- ZLATO POLJE PALENTA 250 G INSTANT ZITOlowest at Konzum promotion €0.78€3.12/kg