POSUDA ZA SALATU 1,0 l KRAFT 50/1
Lowest today
€7.99
€7.99/l · in 2 chains
at Stanic
Average
€8.99 2 chains
Highest
€9.99 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €7.99€7.99/l
- Jadranka €9.99€9.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 3 days we hold: €7.99 (3 Oct)
€7.99
28 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03830072193495. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€7.99 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Jadranka
-
€9.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ADRIATIKA 50/1 KRAFT POS ZA SALAT 900MLlowest at Metro €8.11€16.90/kg
- POSUDA ZA SALATU 750ML 50/1 KRAFTlowest at Jadranka €13.19€17.59/l
- POSUDA ZA SALATU 500ML 50/1 KRAFTlowest at Jadranka €10.99€21.98/l
- POSUDA ZA SALATU 1300ML 50/1 KRAFTlowest at Jadranka €20.99€16.15/l
- NEPLAST KRAFT POSUDA ZA SALATU 1300ML 5/1lowest at Plodine €2.69€2.07/l
- PLASTIČNI PROIZVODI PREMIUM KRAFT POSUDA ZA SALATU OKRUGLA 25OZ 0,75 l 50/1lowest at Stanic €7.99€10.65/l