PASTA AQUA. 75 ml MINTY
€2.49
€33.20/l · in 3 chains
at Jadranka
Average
€2.72 3 chains
Highest
€2.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €2.49€33.20/l
- Boso €2.69€35.87/l
- Djelo Vodice €2.99€39.87/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03830029290192. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€2.49 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Boso
-
€2.69 (+10%)
Source: Boso price list, store 2414, 3 Oct 2026 (BOŠNJACI 88, Ivankovo)
- Djelo Vodice
-
€2.99 (+31%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- AQUAFRESH ZP AQUA MILD 100ml 8079lowest at Lidl €2.49€24.90/l
- ALCA ZAGREB d.o.o. AQUAFRESH FRESH & MINTY 75mllowest at Spar €2.15€28.67/l
- AQUAFRESH ZP AQUA FRESH 100ml 8062lowest at Studenac promotion €2.29€22.90/l
- ALCA ZAGREB d.o.o. AQUAFRESH MILD & MINTY 75mllowest at Spar €2.15€28.67/l
- AQUAFRESH AQF MILD MINTY 125 ML ZUBNA PASTAlowest at Plodine €2.79€22.32/l
- AQUAFRESH ZP AQF FRESH&MINTY 125MLlowest at Tommy €2.79€22.32/l