Nara 0,5 l PET
Lowest today
€0.40
€0.80/l · in 3 chains
at Studenac
Average
€0.86 3 chains
Highest
€1.10 at Stridon
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €0.40€0.80/l
- Kaufland €1.09€2.18/l
- Stridon €1.10€2.20/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 9 days we hold: €0.40 (3 Oct)
€0.40
25 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 03830000629898. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€0.40; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Kaufland
-
€1.09 (+1%)
Source: Kaufland price list, store 1730, 3 Oct 2026 (Zametska 44 Rijeka)
- Stridon
-
€1.10 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.09, 3 Oct 2026 (Trg S.Radića 14, Virje)
Other sizes
- SUNQUICK SIRUP SUNQUICK NARAN BRES 0.7 L PETlowest at Konzum €6.49€9.27/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O SOK NARA 1,5L PETlowest at Studenac promotion €1.40€0.93/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O SOK JUICY FRUIT NARANČA NEKTARINA ACE 1,5 L PETlowest at Metro €1.56€1.04/l
- JUICY FRUITS NEGAZ PIĆE JUICY FRUITS NAR NEKT 0.5L JAMlowest at Stanic €0.60€1.20/l
- CAPPY PULPY NEGAZ PIĆE CAPPY PULPY NAR 1Llowest at Studenac promotion €1.40€1.40/l
- ALCA ZAGREB D.O.O VODA NEGAZIRANA FIRST NARANČA ĐUMBIR 0,5L PET FRUCTALlowest at Kaufland €1.09€2.18/l