HENNESSY VS 0,7 l
€37.99
€54.27/l · in 3 chains
at Ribola
Average
€39.07 3 chains
Highest
€40.89 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €37.99€54.27/l
- Metro €38.34€54.77/l
- KTC €40.89€58.41/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03245995960015. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€37.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 100, 3 Oct 2026 (Cesta dr. Franje Tuđmana 7 Kastel Sucurac)
- Metro
-
€38.34 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€40.89
Source: KTC price list, store PJ83, 3 Oct 2026 (ULICA FRANJE KUHARICA 4 VELIKA GORICA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- HENNESSY KONJAK HENNESSY COGNAC VSOP 0.7llowest at Konzum promotion €61.08€87.26/l
- HENNESSY 0,70L HENNESSY VSOPlowest at Metro €78.31€111.87/l
- Hennessy HENNESSY VS 0,7 Llowest at Kaufland promotion €27.29€38.99/l
- Hennessy HENNESSY VS 0,7 L+2ČAŠElowest at Spar €53.12€75.89/l
- Hennessy Hennessy Cognac VSOP giftbox 40% 0,7Llowest at Kaufland €80.02€114.31/l
- HENNESSY VS 0,7 L GBlowest at Spar €40.02€57.17/l