*SIRUP MONIN 0.7L BADEM2011366
€8.13
€11.61/l · in 5 chains
at Stridon
Average
€11.44 5 chains
Highest
€13.91 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €8.13€11.61/l
- Djelo Vodice €10.99€15.70/l
- KTC €11.49€16.41/l
- Vrutak €12.69€18.13/l
- Metro €13.91€19.87/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03052910056247. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€8.13 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.29, 3 Oct 2026 (Zagrebačka 68, Vrbovec)
- Djelo Vodice
-
€10.99 (+6%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- KTC
-
€11.49
Source: KTC price list, store PJ95, 3 Oct 2026 (NIKOLE TESLE 18 KRIZEVCI)
- Vrutak
-
€12.69 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€13.91 (+35%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP CARAMELlowest at Stridon €6.93€9.90/l
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP GRENADINElowest at Stridon €5.54€7.91/l
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP BAZGAlowest at Jadranka €11.99€17.13/l
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP KOKOSlowest at Stridon €7.73€11.04/l
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP VANILIJAlowest at Djelo Vodice €12.49€17.84/l
- MONIN 0,7L MONIN SIRUP ŽUTA BANANAlowest at Stridon €7.07€10.10/l