Ahmad Čaj zeleni 20x2 g
€3.08
€77.00/kg · in 12 chains
at Djelo Vodice
Average
€3.46 12 chains
Highest
€3.97 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €3.08€77.00/kg
- Studenac €3.29€82.25/kg
- KTC €3.45€86.25/kg
- Kaufland €3.45€86.25/kg
- Konzum €3.45€86.25/kg
- NTL €3.45€86.25/kg
- Plodine €3.45€86.25/kg
- Ribola €3.45€86.25/kg
- Spar €3.45€86.25/kg
- Vrutak €3.45€86.25/kg
- Trgovina Krk €3.59€89.75/kg
- Trgocentar €3.97€99.25/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 00054881008945. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€3.08 (+3%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Studenac
-
€3.29
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- KTC
-
€3.45
Source: KTC price list, store PJ40, 3 Oct 2026 (IVANA CESMICKOG 15 KOPRIVNICA)
- Kaufland
-
€3.45 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€3.45 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- NTL
-
€3.45
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Plodine
-
€3.45
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€3.45 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€3.45 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Vrutak
-
€3.45 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€3.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
- Trgocentar
-
€3.97 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- AHMAD CAJ JASMINE ZELENI CAJ100 G RINFUZO AHMADlowest at Konzum promotion €3.28€32.80/kg
- Ahmad ČAJ ZELENI/JASMIN AHMAD 40 glowest at Plodine €2.39€59.75/kg
- AHMAD ZELENI CAJ 50 G AHMADlowest at Kaufland €2.39€47.80/kg
- AHMAD CAJ BEZKOFEINSKI ZELENI 20X2 G AHMADlowest at Plodine €3.71€92.75/kg
- Ahmad ČAJ ZELENI S MENTOM AHMAD 40 glowest at Kaufland €3.45€86.25/kg
- Ahmad ČAJ ZELENI S LIMUNOM AH. 40 glowest at Kaufland €3.45€86.25/kg