Oat flakes at Plodine
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Plodine was €0.59 (€1.18/kg). That is the lowest price we found across all chains.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.59
€1.18/kg
at Plodine
Products
- ZOBENE PAHULJICE SITNE 500 G OHO!€0.59 · €1.18/kg
- ZOBENE PAHULJICE SITNE 500 G COUNTRYSIDE€0.79 · €1.58/kg
- ZOBENE PAHULJICE EXTRA 500 G BRUGGEN€0.99 · €1.98/kg
- ZOB. PAHULJICE CIJELE 500 G MY LIFE€1.06 · €2.12/kg
- ZOBENE PAHULJICE SITNE 500 G ADVENT€1.59 · €3.18/kg
- ZOBENE PAHULJICE 500 G WURZENER€1.69 · €3.38/kg
- ZOBENE PAHULJICE SITNO ZRNO 500 G WURZENER€1.69 · €3.38/kg
- PAHULJICE ZOBENE SITNE ORG. 500 G NUTRIGOLD€1.79 · €3.58/kg
- ZOBENE PAHULJICE CJELOVITE 500 G KOLLN€2.99 · €5.98/kg
- ZOBENE PAHULJICE KOLLN 500 G€2.99 · €5.98/kg
Other chains
How we compare
Compared: oat flakes, 500 g.
Plodine stores whose price lists we read: 154.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.