Pasta at Tommy
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Tommy was €0.85 (€1.70/kg). Lowest price we found across all chains: €0.49 (€0.98/kg) at Lidl.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.85
€1.70/kg
at Tommy
Products
- TJ.FUSILI BR.37 500 g ARRIGH€0.85 · €1.70/kg
- TJ.PENNET. LISCE 32 500 g ARRI€0.85 · €1.70/kg
- TJ. PENNE RIGATE 400 g T!€0.75 · €1.88/kg
- TJ.FUSILI 400 g T!€0.75 · €1.88/kg
- TJ.PENNETTE RIG.500 g LIGUORI€1.09 · €2.18/kg
- TJ.FUSILI BR.36 500 g ARRIGH€1.19 · €2.38/kg
- TJ.PENNE RIGATE 31 500 g ARRIG€1.19 · €2.38/kg
- TJ. MEZZE PENNE RIGATE 500 g COOP€1.29 · €2.58/kg
- TJ. PENNETTE RIG. 500 g COOP€1.29 · €2.58/kg
- TJ.FUSILI TROB.37 500 g ARRIGH€1.59 · €3.18/kg
Other chains
- Lidl€0.49 · €0.98/kg
- Konzum€0.50 · €1.00/kg
- Studenac€0.50 · €1.00/kg
- Stridon€0.53 · €1.06/kg
- Ribola€0.53 · €1.33/kg
- Kaufland€0.79 · €1.58/kg
- Plodine€0.66 · €1.65/kg
- KTC€0.94 · €1.88/kg
- Eurospin€0.99 · €1.98/kg
- Gavranović€0.99 · €1.98/kg
- NTL€1.19 · €2.38/kg
- Spar€1.19 · €2.38/kg
- Stanic€1.19 · €2.38/kg
- Trgovina Krk€1.19 · €2.38/kg
- Boso€0.99 · €2.48/kg
How we compare
Compared: penne or fusilli pasta, 400 to 500 g.
Tommy stores whose price lists we read: 87.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.